Kültür

Kültür Haberleri

Başkan Balcıoğlu, Ufuk Bek’i söyleşi ve imza gününde yalnız bırakmadı

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Ufuk Bek’in yazdığı “Bir Kulübün Doğuşu: Silivrispor Tarihi” kitabının söyleşi ve imza günü etkinliğine katıldı. Silivri Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, Silivrispor’un tarihine ışık tutarak geniş bir katılımcı kitlesini ağırladı.

Başkan Balcıoğlu, Fotoğrafçılık ve Yeşilçam Sergi Evi’ni ziyaret etti

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, film endüstrisine dair faaliyetlerin ve sinema kültürünün yanı sıra fotoğrafçılığın geçmişini bugünümüzle buluşturan "Fotoğrafçılık ve Yeşilçam Sergi Evi"ni ziyaret etti. Bu özel ziyaret sırasında Başkan Balcıoğlu, sergide yer alan çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı ve serginin önemine de vurgu yaptı.

Başkan Balcıoğlu, Mübadele Müze Evi'ni ziyaret etti

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, tarihi ve kültürel mirası gelecek nesillere aktarma misyonuyla kurulan Mübadele Müze Evi'ni ziyaret etti. Müzede sergilenen eserleri inceleyen ve mübadele dönemine ait hikayeleri dinleyen Başkan Balcıoğlu, "Geçmişte yaşanan acıları unutmadık, unutturmayacağız. Mübadele Müze Evi, tarihimize ışık tutan ve gelecek nesillere önemli bir miras bırakan değerli bir mekân." dedi.

Silivri Belediyesi'nden Nazım Hikmet’in vefatının 61. yıl dönümünde anma etkinliği

Silivri Belediyesi, büyük şair Nazım Hikmet Ran’ın vefatının 61. yıl dönümünde düzenlediği anma gecesinde vatandaşlarla buluştu.

Silivri'de Büyük Balkan Buluşması'na büyük ilgi

Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Büyük Balkan Buluşması, yoğun katılımla gerçekleşti.

Hacıpervane Hikayeleri okuyucuyla buluştu

Lütfü Ertürk'ün son kitabı "Hacıpervane Hikayeleri" için imza günü düzenlendi.

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu Gençlik ve Kültür Merkezi inşaatını inceledi

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, hafta sonunu saha ziyaretleri ile geçirerek, yapımı devam eden Gençlik ve Kültür Merkezi inşaatını yerinde inceledi.

Silivri'de Çilek Abla ile Baloncuk gösterisi büyük ilgi gördü

Silivri Belediyesi Kültür Merkezi'nin Nisan ayı etkinlik programı kapsamında düzenlenen "Çilek Abla ile Baloncuk Gösterisi," Önder Yılmaz Sahnesi'nde gerçekleştirildi. Çocukların büyük bir heyecanla beklediği etkinlik, renkli anlara sahne oldu.

Başkan Yılmaz: “Sanatçılar başımızın tacıdır”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 27 Şubat Dünya Ressamlar Günü kapsamında Silivrili sanatçılarla kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda konuşan Başkan Yılmaz, “Silivri Belediyesi olarak ilçemizin tarih, kültür ve sanatına katkı sunan sanatçılarına çok ama çok önem veriyoruz” dedi.

Başkan Yılmaz Hızır Lokmasında Canlarla buluştu

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Alevi Kültür Dernekleri Silivri Şubesi ve Gümüşyaka Cemevi Derneğinin düzenlediği ‘Hızır Lokması’ programına katıldı. Programda konuşan Başkan Yılmaz, “Hızır Oruçlarınızı ve Hızır Lokmanızı Allah kabul etsin. Sağlık ve sıhhat içerisinde nicelerine eriştirsin. Hayırlarımız kabul, birlik ve beraberliğimiz daim olsun.” dedi.

Başkan Yılmaz: “Biz büyük bir aileyiz”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri Anadolu İl Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen birlik ve beraberlik programına katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Yılmaz, “Silivri’miz ülkemizin neredeyse 81 vilayetinden buraya gelmiş ve burayı yurt edinmiş vatandaşımıza ev sahipliği yapıyor” dedi.

Şubat ayı Kültür Sanat programı belli oldu

Silivri Belediyesi tarafından hazırlanan kültür ve sanat etkinliklerinin şubat ayı programı kapsamında; sergiler, atölye çalışmaları, söyleşiler, imza günleri, buz pisti etkinliği, yetişkin tiyatroları, çocuk tiyatroları, çocuk gösterileri, belgesel gösterimi, müzik dinletileri ve müzikli gösteriler Silivrili sanatseverlerle buluşuyor.

Çatalca’da Çocuklar Mutlu ve Mesut

Çatalca halkı, ilçeye yakın dönemde Başkan Mesut Üner tarafından kazandırılan tarihe geçen hizmetlerin tadını çıkarmaya devam ederken, ilçedeki kültür-sanat etkinlikleri aralıksız devam ediyor.

Gazeteci İrfan Ermiş’in “Gönül Kervanı” Silivrililer ile buluştu

Silivri Belediyesi ve Silivri Kent Konseyi iş birliğiyle Merhum Gazeteci-Yazar İrfan Ermiş anısına “Gönül Kervanı-Şiirle Geçen Bir Ömür” sergisi düzenlendi. Sergide İrfan Ermiş tarafından kaleme alınan eserler ziyaretçilerle buluştu.

Ocak ayı kültür sanat programı belli oldu

Silivri Belediyesi tarafından hazırlanan kültür ve sanat etkinliklerinin ocak ayı programı kapsamında; sergiler, müze gezileri, atölye çalışmaları, söyleşiler, imza günleri, buz pisti etkinliği, yetişkin tiyatroları ve çocuk tiyatroları, Silivrili sanatseverlerle buluşuyor.

Başkan Yılmaz’dan Pîrî Mehmed Paşa Çalıştayı’nda önemli mesajlar

Silivri Belediyesi, Nişantaşı Üniversitesi ve Silivri Kent Konseyi iş birliğiyle “Silivri Tarihi İçinde Pîrî Mehmed Paşa Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştayda konuşan Başkan Yılmaz, “Atalarımızdan devraldığımız kutlu mirasın mana ve ehemmiyetini ziyadesiyle bilmenin, hakkıyla benimsemenin ve layıkıyla geleceğe taşımaya gayret etmenin üzerimize bir vazife olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır” dedi.

Silivri belediyesi tarihi ve kültürel miraslarına sahip çıkıyor

Silivri Belediyesi ve İstanbul Valiliği iş birliğiyle gerçekleştirilen restorasyon ve restitüsyon projesi kapsamında Fatih Mahallesi Hünkârı Şerif Camii ve sarnıç alanındaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Türkan Şoray Silivri Belediyesi Yeşilçam Evi’ne hayran kaldı!

Silivri Belediyesi Fotoğrafçılık ve Yeşilçam Sergi Evi için açılış töreni düzenlendi. Törene Türkan Şoray, Şemsi İnkaya, Suzan Aksu, Hilmi Taşdemir gibi Yeşilçam’ın efsane isimleri katıldı. Açılışta konuşan Başkan Yılmaz, “Tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla İstanbul’un en güzel ilçesi olan Silivri’mizi vatandaşlarımız için daha güzel ve daha yaşanabilir hale getiriyoruz.” dedi.

Aralık ayı kültür sanat programı belli oldu

Silivri Belediyesi tarafından hazırlanan kültür ve sanat etkinliklerinin aralık ayı programı kapsamında; sergiler, söyleşiler, müze gezileri, doğa yürüyüşü etkinliği, boğaz turu gezileri, atölye çalışmaları, müzik dinletileri, sinema ve belgesel gösterimleri, imza günleri, engelliler günü etkinliği, çalıştaylar, Şeb-i Ârûs Etkinliği, yeni yıl etkinliği, yeni yıl alışverişi, yetişkin tiyatroları ve çocuk tiyatroları, Silivrili sanatseverlerle buluşuyor.

Toplam 54 haber.