Başkan Yılmaz: 'Biz büyük bir aileyiz'

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri Anadolu İl Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen birlik ve beraberlik programına katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Yılmaz, 'Silivri'miz ülkemizin neredeyse 81 vilayetinden buraya gelmiş ve burayı yurt edinmiş vatandaşımıza ev sahipliği yapıyor' dedi.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri’de faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri üyeleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Yılmaz, Silivri Anadolu İl Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen birlik ve beraberlik gecesine katıldı. Mega Düğün Salonunda düzenlenen gecede birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapıldı. Toplantıya Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, siyasi parti temsilcileri ve federasyona bağlı dernek üyeleri katıldı.

AY: “AMACIMIZ ŞEHRİN BÜTÜNLÜĞÜNE KATKIDA BULUNMAKTIR”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Silivri Anadolu İl Dernekleri Federasyonu Başkanı Tavil Ay, “Derneğimizin yaptığı faaliyetleri kısaca açıklama istiyorum. Derneğimiz Silivri’nin daha yaşanabilir bir kent olması için üzerine düşeni yapmayı misyon edinmiştir. Amacımız birlik ve beraberlik içinde faaliyetlerimizi sürdürmek ve şehrin bütünlüğüne katkıda bulunmaktır. Dolayısıyla hem yerel yönetimle hem de Silivri’de yaşayan tüm vatandaşlarımızla birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için elimizi taşının altına değil bedenimizi taşın altına koymak için burada bulunmaktayız. Bu süreçte her zaman yanımızda olan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a çok teşekkür ederim” dedi.

BAŞKAN YILMAZ: “BU SALONDA TÜM TÜRKİYE’Yİ GÖRÜYORUM”

Toplantıda konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “2019 yılında çok muhterem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin teveccühleriyle Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayı olmuş ve sizlerin teveccühleriyle Silivri Belediye Başkanı seçilmiş bir kardeşiniz olarak sizlere hitap ediyorum. Bugün de Cumhur İttifakı’nın Silivri Belediye Başkan adayıyım. Fakat bu gece size Cumhur İttifakı’nın propagandasını yapacak bir belediye başkan adayı olarak değil, bu şehirde herkese eşit mesafede duran büyük Silivri ailesinin belediye başkanı olarak hitap etmek istiyorum. Dolayısıyla siyaset yapmayacağız. Çünkü sizler de bu derneklerde ve bulunduğunuz koltuklarda siyaset yapmıyorsunuz. Silivri’miz ülkemizin neredeyse 81 vilayetinden buraya gelmiş ve burayı yurt edinmiş vatandaşımıza ev sahipliği yapıyor. Yurdumuzun dört bir yanından bu şehre güzellik ve huzur saçan, birlik ve beraberliğimize güç katan, yardımlaşma ve dayanışma kültürümüze omuz veren tüm kardeşlerimizi hürmette ve muhabbetle selamlıyorum. Nesilden nesile bu şehirde ikamet eden tüm hemşehrilerimiz, ilçemizin ne kadar büyük bir kültür zenginliğine sahip olduğunu gösteriyor. Silivri’miz, Balkanlar’dan, Kafkaslardan, Anadolu’dan, Trakya’dan ve Türkiye coğrafyasının her bir köşesinden vatandaşımızı bir ana gibi kucaklıyor, besliyor ve onları bağrında büyütüyor. Bugün burada bulunan hemşehri derneklerinin her birinin çok önemli bir görevi ifa ettiklerini belirtmek istiyorum. Sizler geçmişinize olan bağlılığınıza sahip çıkıyorsunuz. Silivri Belediyesi olarak göreve geldiğimizde Silivri’yi bütüncül bir anlayışla yöneteceğimizi ifade etmiştik. Kimseyi ayrıştırmadan ve Silivri’mize verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirerek bu şehre hizmetkâr olduk. Sizlerden aldığımız güçle, ilhamla, şevkle ve destekle 7/24 çalışmaya devam edeceğiz. Bu salona baktığımda horon kadar Karadeniz’i, karşılama duran Trakya’yı, zeybek kadar Ege’yi, halay ve semah kadar Doğu Anadolu’yu ve Güneydoğu Anadolu’yu görüyorum. Hasılı bu salonda tüm Türkiye’yi görüyorum. Biz büyük bir aileyiz. Tek yürek, tek bilek biz Silivri’yiz. Biz büyük Türkiye’yiz. Ne mutlu Türk’üm diyene!” diye konuştu.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN