Yılmaz: 'Baronların değil, halkın belediye başkanıyım'

Dünya Romanlar Günü nedeniyle Silivri'de yaşayan Roman vatandaşlarla iftar programında bir araya gelen Başkan Yılmaz, 'Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kardeşiniz, bu evladınız sizin sofranızda, sizin ailenizde, hep sizin yanı başınızda olacak.' dedi.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Ramazan ayında kurulan gönül sofralarında ilçede yaşayan vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Başkan Yılmaz, Dünya Romanlar Günü nedeniyle Silivri’de yaşayan Roman vatandaşlar ile iftar programında bir araya geldi. Silivri Kaymakamlığı ve Silivri Belediyesi tarafından Yeni Mahalle Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen iftar programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Programa; Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, İstanbul Roman Dernekleri Başkanı Semih Makaracı, Silivri Öz Romanlar ve Müzisyenler Dayanışma Derneği Başkanı Ferdi Kalaycıoğlu, STK temsilcileri ve roman vatandaşlar katıldı.

“BAŞKANIMIZ HER YIL OLDUĞU GİBİ BİZİ BİR ARAYA GETİRDİ”

İftar programının açılış konuşmasını yapan İstanbul Roman Dernekleri Başkanı Semih Makaracı, “Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz her yıl olduğu gibi bizi yine bir araya getirdi. Kendisine ve Kaymakamımız Tolga Toğan’a teşekkür ediyorum. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin.” dedi.

YILMAZ: “BU KARDEŞİNİZ HEP SİZİN YANI BAŞINIZDA OLACAK”

Programda konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının neredeyse sonlarına yaklaşıyoruz. Bu ayın Türk-İslam âlemine hayırlı olmasını ve yapılan ibadetlerin kabul olmasını diliyorum. Sevgili Peygamberimizin ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ düsturundan hareketle; bu ayın yardımlaşma, dayanışma ve bölüşme duygularının en üst noktaya ulaştığı bir ay olmasını diliyorum. Değerli Roman kardeşlerim; biz her zaman sizlerin yanında olmaya gayret ettik. Roman kardeşlerimizin yaşadığı mahallelerimize unutulan hizmetleri, yapılmayanları yapmayı kendimize amaç edindik. Ben her zaman Silivri’de herkese eşit ve adaletli bir yönetim anlayışı sergileyeceğimi söylemiştim. Ayrıcalıklı grupların, kişilerin, çıkar çevrelerinin, baronların değil; Silivri’de yaşayan vatandaşlarımın Belediye Başkanı olacağımı söylemiştim. Bu anlayışla da hep sizi düşünerek Silivri’ye hizmet etmeye devam ettim. Bundan sonra da bu kardeşiniz, bu evladınız; sizin sofranızda, sizin ailenizde, hep sizin yanı başınızda olacak.” ifadelerini kullandı.

TOĞAN: “SİZLERLE BERABER OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ”

İftar programının son konuşmasını yapan Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, “Bu akşam Roman kardeşlerimizle beraber olmaktan ve birlikte oruç açmaktan dolayı ziyadesiyle mutluyuz. Bu vesileyle bizi destekleyen ve desteği hiç eksilmeyen Silivri Belediyesine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Allah oruçlarınızı ve ibadetlerinizi kabul etsin. Hep birlikte güzel ve hayırlı bir bayrama ulaşmayı nasip etsin.” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN