Usta kalemler Çatalca'da buluştu

Özel gün ve haftalar etkinliklerine büyük önem ve değer veren Başkan Mesut Üner, hazırladığı muazzam bir programla yine gönüllerde taht kurdu.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’  etkinleri kapsamında Başkan Mesut Üner güne özel bir programla bölgedeki usta kalemlerle Çatalca’da buluştu. Program sabah saatlerinde başlayıp, akşam saatlerine kadar devam eden tam günlük bir programla son buldu. 

HAZIRLIKLAR GÜNLER ÖNCESİNDEN BAŞLADI

‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’  etkinlikleri hazırlıkları Başkan Mesut Üner’in talimatıyla Çatalca Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından günler öncesinden hazırlıkları ve planlaması başladı. Bölgenin usta kalemleri daveti için kendilerine, içinde günün programının da yazılı olduğu davetiye gönderildi. 

TÜM GÜN SÜREN ÖZEL PROGRAM SABAH 09.00’DA BAŞLADI 

Bölgedeki basın mensupları saat 09.00’da Çatalca Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde toplandı. Burada toplanan basın mensupları tek bir araçla günün ilk programın gerçekleşeceği Başkan Mesut Üner döneminde Çatalca halkının hizmetine kazandırılan Çatalca Belediyesi Çanakça Sosyal Tesisleri’ne geçildi. Burada güne kahvaltı ile başladıktan sonra Başkan Mesut Üner tesisleri bizzat gezdirdi. 

GÜNÜN İKİNCİ DURAĞI ‘’ATATÜRK EVİ’’ OLDU

Çatalca Belediyesi Çanakça Sosyal Tesisleri’nde başlayan günün ilk programından sonra Başkan Mesut Üner ve beraberindeki misafir basın mensuplarıyla yine Başkan Mesut Üner döneminde ilçe kazandırılan ‘’100. Yıl Cumhuriyet Parkı’’ ve Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir aynısı olan ‘’Atatürk Evi’’ müzesine geçildi. Hem ‘’100. Yıl Cumhuriyet Parkı’’ hem de ‘’Atatürk Evi’’ misafirlerin büyük beğenisiyle karşılık buldu ve günün anısına fotoğraflar çekildi. 


MUHTEŞEM GEÇEN GÜNÜN ÜÇÜNCÜ DURAĞI MİLLET BAHÇESİ OLDU

Sabah programlarının ardından Başkan Mesut Üner ve beraberindeki basın mensubu misafirleri yine Başkan Mesut Üner döneminde ilçeye kazandırılan Çatalca Belediyesi Millet Bahçesi Sosyal Tesisleri’ne geçti. Burada yenen öğlen yemeğinin ardından aynı lokasyonda bulunan ve Başkan Mesut Üner döneminde ilçeye kazandırılan Çatalca Belediyesi Millet Bahçesi Sosyal Tesisleri, Çatalca Belediyesi 300 Araçlık Katlı Kapalı Otopark, Otopark Üstü Dükkanlar, Cumhuriyet Meydanı ve yakında açılışı yapılacak Çatalca Belediyesi Modern Ticaret Merkezi ziyaret edildi. 

BAŞKAN MESUT ÜNER ve BERABERİNDEKİ BASIN MENSUPLARININ DÖRDÜNCÜ DURAĞI SPOR ADASI OLDU 

Yine Başkan Mesut Üner döneminde ilçeye kazandırılan ‘’Çatalca Belediyesi Spor Adası’’ günün dördüncü ziyaret durağı oldu. Çatalca Belediyesi Spor Adası’ndaki Kapalı Olimpik Havuz ve Kapalı Spor Salonu gibi yatırımlar başta olmak üzere ziyarete gelen basın mensuplarının beğenisini aldı. 

ÇATALCA BELEDİYESİ GÜNDÜZ ÇOCUK BAKIMEVİ YOĞUN GEÇEN GÜNÜN BEŞİNCİ DURAĞI 

Geçtiğimiz günlerde Başkan Mesut Üner tarafından açılışı yapılan ‘’Çatalca Belediyesi Gündüz Çocuk Bakımevi’’ gerek modern yapısı gerekse kalifiye eğitmenleriyle ziyaret heyetinin takdirini aldı. Ziyaret sırasında çocukların samimi konuşmaları ziyaret heyetinin yüzünü güldürdü. 

ÇATALCA BELEDİYESİ CEM KARA YAŞAM VADİSİ KEYİFLİ GEÇEN GÜNÜN SON DURAĞI DURAĞI OLDU 

Başkan Mesut Üner döneminde ilçeye kazandırılan ve adeta ilçede vefanın merkezi olan Çatalca Belediyesi Cem Kara Yaşam Vadisi’nde kahve molası verildi. Burada basın mensupları gerek ilçeye kazandırdığı bu kıymetli proje için gerekse bu önemli projeye önceki dönem Belediye Başkanı rahmetli Cem Kara’nın adı verilerek büyük bir vefa örneği gösteren Başkan Mesut Üner’i tebrik ettiler. Oldukça keyifli günün sonunda basın mensupları keyifli geçen ve tüm gün süren program için Başkan Mesut Üner’e teşekkür etti. 

BAŞKAN MESUT ÜNER: YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR 

Yoğun ve tüm gün süren programların sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Mesut Üner; ‘’100 Yıllık Cumhuriyet tarihimize geçen hizmetleri ilçemize kazandırma süreci için yola çıkarken, Atamızın ‘’Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.’’ sözünü aklımızdan hiç çıkarmadık. Çatalcamız için gece – gündüz demeden durmaksızın çalıştık. Bugünlere geldiğimizde hedeflerimize ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bugünde ilçemize kazandırdığımız hizmetlerin sadece çok az bir bölümünü ziyaret ettik. Kazandırdığımız yüz elliye yakın projemizi hepsini gezme imkanımız yoktu. Aynı zamanda ilçemize ve bölgemize kalemiyle değer katan basın mensuplarımızla ziyaret etmek bize büyük bir keyif verdi. Bu vesileyle de tüm basın mensuplarımızın ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler’’ gününü kutluyorum. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır, diyor böylesine keyifli bir günde bizlerin sevincine ortak olan tüm basın mensuplarına şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN