Silivri'nin geçmiş dönem Belediye Başkanları Ek Hizmet Binasını Başkan Yılmaz ile birlikte açtı

Silivri Belediyesi tarafından Alipaşa Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Belediye Ek Hizmet Binası için açılış töreni düzenlendi. Törene, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın yanı sıra geçmiş dönem belediye başkanları Özcan Işıklar, Hüseyin Turan, Selami Değirmenci ve Tahir Sert katıldı. Törende konuşan Başkan Yılmaz, 'Yemekhanesiyle, soyunma odalarıyla, duşlarıyla ve sosyal alanlarıyla yeni hizmet binamız mesai arkadaşlarımıza konforlu ve huzurlu bir çalışma ortamı yaratacaktır' dedi.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Silivri Belediyesi, ilçeye yakışan modern ve çevre dostu ek hizmet binalarına bir yenisini daha ekledi. Silivri Belediyesi tarafından Alipaşa Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Belediye Ek Hizmet Binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı. 12.000 metrekare alan üzerinde 6.850 metrekare inşaat alanına sahip Belediye Ek Hizmet Binası ile Silivriler; 200 araçlık otopark, 250 ve 40 kişilik iki ayrı toplantı salonu, yemekhane, soyunma odaları, duş odaları ve sosyal alanlarıyla modern bir şekilde hizmet alacakları yeni binaya kavuşmuş oldu. Yeşil bina anlayışının bir ürünü olarak inşa edilen Ek Hizmet Binasında biriken çatı suları, peyzaj sulamaları, pisuvar ve klozetlerde kullanılacak. Belediye Ek Hizmet Binasının açılmasıyla; Ezgi Eğitim A.Ş, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçe Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Veteriner Hizmetler Müdürlüğü, Tarımsal Hizmetleri Müdürlüğünün bir bölümü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü artık yeni binada Silivrililere hizmet verecek.

BAŞKAN YILMAZ: “BELEDİYENİN KURUMSAL KİMLİĞİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE HİZMET VERECEĞİZ”

Törende bir konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Mesai arkadaşlarımızın konforlu, rahat, huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamında görev yapacağı Silivri Belediyesi Ek Hizmet Binasının açılış töreni için bir aradayız. Silivri Belediyesi olarak farklı bölgelerde dağınık ve elverişsiz şartlarda hizmet veren müdürlüklerimizi ve şefliklerimizin yeni hizmet binasında bir araya toplamayı hedefledik. Bu hizmet binası; yemekhanesiyle, soyunma odalarıyla, duşlarıyla ve sosyal alanlarıyla mesai arkadaşlarımıza konforlu ve huzurlu bir çalışma ortamı yaratacaktır. 250.000 kış nüfusu ve yaklaşık 1 milyon yaz nüfusuyla Silivri Belediyesinin kurumsal kimliğine yakışır bir şekilde ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

“ANA HİZMET BİNAMIZIN HER ŞEYİNİ YENİLEDİK”

Silivri Belediyesinin inşa ettiği modern binalarla ilgili bilgiler veren Başkan Yılmaz, “Göreve geldiğimizde hiç istemediğimiz nahoş ek hizmet binalarıyla Silivri’mize hizmet eder durumdaydık. Silivri Belediyesinin kurumsal kimliğini düşünerek, mesai arkadaşlarımızın çalışma ortamlarının iyileşmesi ve vatandaşlarımızın daha konforlu hizmet alabilmeleri için ana hizmet binamızın her şeyini yeniledik. 1.500 metrekare alanda hizmet veren Zabıta Müdürlüğümüzü ve Afet İşleri Hizmetler Müdürlüğümüzü inşa ettik. Yine hayırsever Nakipoğlu ailesi ve Silivri Belediyesi iş birliğiyle; 15.000 metrekare alanda, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün bulunduğu Gülsen & Ökkeş Nakipoğlu Engelsiz Yaşam ve Eğitim Merkezimizi bu binanın içerisine taşıdık. Aynı şekilde Eryap Aşevimizi, BizdenSize Sosyal Marketimizi, Yaşlı Koordinasyon Merkezimizi ve Giyim Mağazamızı buraya taşıdık. Mevcut belediyemizin hemen arkasında, toplam 14.000 metrekare kullanım alanı içerisinde 300 araçlık kapalı otopark, kütüphane, etüt merkezi ve ticari alanların olacağı ek hizmet binamızı tamamladık. Açılışını da önümüzdeki günlerde hep beraber gerçekleştireceğiz. Gençlik ve Kültür Merkezimizin yapımına başladık. İnşallah 1,5 yılda tamamlayıp modern bir merkezi ilçemize kazandırmış olacağız” diye konuştu.

“GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ”

Silivri Belediyesinin yönetim anlayışıyla Türkiye’de ender belediyelerden bir tanesi olduğunu dile getiren Başkan Volkan Yılmaz, “Biz yola, ‘Marka Kent Mutlu Silivri ‘diyerek çıktık. Eğitimden sağlığa, kültürden sanata, spordan sosyal hizmetlere kadar birçok projeye imza attık. Özellikle Silivri Belediyesinin mali yapısını son derece dirençli bir hale getirdik. Bugüne kadar hiç borçlanmadık, kredi kullanmadık ve faiz ödemedik. Bu yüzden belediyemiz şu an kendine yeten ve kendisini çok rahat çevirebilen ender belediyeler arasındadır. Silivri Belediyesi vergilerini ve borçlarını günü gününe ödeyen bir kurumdur. Ne işçisine ne müteahhidine ne de devletine vadesi geçmiş tek kuruş borcu yoktur. Geleceğe emin adımlarla, güven ve huzur içerisinde yürüyoruz. Güçlü ekonomik altyapısıyla, güçlü araç filosuyla ve güç birliği yaptığımız mesai arkadaşlarımızla Silivri’mize eserler kazandırıyoruz. Silivri’mizin her bir sokağında, her bir caddesinde ve her bir parkında mesai arkadaşlarımızın emeği ve alın teri bulunmaktadır. ‘Hizmette Yükseliş ve Şahlanış Dönemi’ olarak ilan ettiğimiz 2024 yılı içerisinde, inşallah 31 Mart seçimlerinden sonra daha birçok hizmeti hep birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum. Çalışanını düşünen, alın teri kurumadan maaşlarını günü gününe ödeyen ve konforlu binalarda görev yapmasına imkân sağlayan bir bakış açısıyla yolumuzda ilerleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

TURAN: “VOLKAN YILMAZ’IN SİLİVRİ’DE ÇOK GÜZEL HİZMETLERİ VAR”

Başkan Yılmaz’ın ardından konuşan geçmiş dönem Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, “Bu makamlar gelip geçicidir. Bu makamlarda dün bizler görev yaparken bugün Volkan Başkanım var. Kurumsal bir vefa gösterdiği için belediye başkanlarımızın adına Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a çok teşekkür ederim. Volkan Yılmaz’ın bu dönem Silivri’de çok güzel hizmetler var. İkinci döneminde de bu hizmetlerini artırarak devam ettireceğine tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

TOĞAN: “SİLİVRİ’MİZE PIRIL PIRIL BİR BELEDİYE BİNASI KAZANDIRILDI”

Turan’ın ardından konuşma yapan Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, “Silivri’de şu an nüfusumuz 300 bin seviyelerine yaklaşmış durumdadır. Bu anlamda kamu kurum ve kuruluşlarımızın bu nüfusa göre yeniden yapılandırılması, fiziki altyapılarının geliştirilmesi ve modernleştirilmesi Silivri’mizin geleceği, hizmetlerin etkinliği, verimliliği ve hızı açısından ziyadesiyle önemlidir. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz ek hizmet binası da bu amaca uygun önemli bir hizmet olacaktır. Yaklaşık 1,5 sene gibi çok kısa bir zaman dilimi içerisinde Silivri’mize pırıl pırıl bir belediye binası kazandırıldı. Başta Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz olmak üzere bu binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Binamızın Silivri’mize ve belediyemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim” diye konuştu.

Açılış töreninde Ahenk Sanat Kulübü Folklor Ekibinin dans gösterisi büyük beğeni topladı. Törene; Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 1989-2004 dönemi Silivri Belediye Başkanı Selami Değirmenci, 2004-2009 dönemi Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, 2009-2019 dönemi Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, 1994-1999 ve 2004-2009 dönemi Çanta Belediye Başkanı Tahir Sert, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe Müftüsü İsa Sağlam tarafından yaptırılan duanın ardından açılış kurdelesi kesildi. Tören, yapılan toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN