Silivri'deki parklar keyif ve huzurun adresi oluyor

Silivri Belediyesi tarafından Yeni Mahalle'de yapımı tamamlanan Şehit Mehmet Durucak Parkı ve Spor Alanı için açılış töreni düzenlendi. Törende konuşan Başkan Yılmaz, 'Bakımsızlık nedeniyle âtıl hale gelmiş parklarımızı tüm Silivri genelinde baştan sona yenileyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz' dedi.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Silivri Belediyesi, ilçede yaşayan vatandaşların sosyal yaşamlarına katkı sağlamaya yönelik hayata geçirdiği modern sokak parklarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Silivri Belediyesi tarafından Yeni Mahalle Dr.Sadık Ahmet Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan Şehit Mehmet Durucak Parkı ve Spor Alanı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. 3.500 metrekare alanda içerisinde; 2.000 metrekare yeşil alan, 2 potalı basketbol sahası, kent mobilyaları, kamelyalar, çocuk oyun grupları, spor aletleri ve ücretsiz wifi hizmeti ile Yeni Mahalle’de yaşayan vatandaşlar yeni sosyal yaşam alanlarına kavuşmuş oldu.

ZANDALI: “BELEDİYE EKİPLERİ YAĞMUR ÇAMUR DEMEDEN ÇALIŞTI”

Törenin açılış konuşmasını yapan mahalle sakini Şengüler Zandalı, “Buradaki parkımız daha önce âtıl bir haldeydi. Yaşlılar, gençler ve anneler olarak hepimiz taşların üzerinde oturuyorduk. Silivri Belediyesi ekipleri yağmur çamur demeden çalıştı. Bu çalışmalarla birlikte yepyeni bir parka kavuşmuş olduk. Başta Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz olmak üzere parkın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

BAŞKAN YILMAZ: “2024 YILI HİZMETLERDE ŞAHLANIŞ VE YÜKSELME DÖNEMİ OLACAK”

Törende bir konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “2000 yılında Antalya’da vatani görevini yerine getirirken şehit düşen Mehmet Durucak kardeşimizin ismini taşıyan park ve spor alanımızın açılış töreninde sizlerle bir aradayız. Bakımsızlık nedeniyle âtıl hale gelmiş parklarımızı tüm Silivri genelinde baştan sona yenileyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz. Bu parkımızı da yenileyerek mahallemizin hizmetine sunduk. Parkımızla bağlantılı sokakların asfaltını, kaldırımlarını, aydınlatmalarını ve çevre düzenlemelerini yaptık. Mahalle sakinlerimizin keyifli ve huzurlu vakit geçirmeleri, çocuklarımızın güvenli ve konforlu bir alanda spor yapabilmeleri amacıyla Yeni Mahalle’de; bölgenin en donanımlı Spor Adasını, 100. Yıl Gölet Kafe ve Engelsiz Oyun Alanını, Atatürk Parkını, Devlet Hastanesi Arkası Park Alanını, Kuvâ-yi Milliye Parkını, Boğluca Gezi ve Dinlenme Alanı kapsamında Kiptaş 2 karşısını, Cumhuriyet Parkını, Sevim Avni Çoğal İlkokul Arkası Park Alanını, Naim Süleymanoğlu Yüzme Havuzu ve Spor Tesislerini, Engelsiz Yaşam Park Alanını, Şehit Öğretmenler Parkını ve Sevcihan Sokak Parkını yaparak sizlerin kullanımına açtık. Yine Yeni Mahallesi’nde çok yakında açılışını yapacağımız 37.000 metrekare alanda Millet Bahçesini ve Hükümet Konağımızı ilçemize kazandıracağız. Millet Bahçesinin içerisinde; sosyal tesisimiz, 40.000 kitaplık halk kütüphanesi ve etüt merkezi yer alacak. Belediyemizin sosyal tesisinde çay 1 TL kahve 5 TL olarak hizmetlerimize devam edeceğiz. 2024 yılını ‘Hizmetlerde Şahlanış ve Yükseliş Dönemi’ olarak görüyoruz. Gururla ve onurla ifade etmek isterim ki, 5 yıllık görev süremizi henüz tamamlamadan hizmetlerimiz ve eserlerimiz, Silivri'ye olan vaatlerimizin katbekat üzerinde gerçekleşti. Bütün bunları yaparken olanla yetinmeden, engellere takılmadan, kesinlikle mazeret üretmeden, imkansızı başarmanın ve Silivri’yle ilgili hayallerimizin peşine düştük” dedi.

“YENİ DÖNEMDE ESERLERİMİZİ İNŞA ETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Silivri Belediyesinin hizmetleriyle ilgili bilgiler veren Başkan Yılmaz, “Silivri'de geleceği oluşturan her yılın bir önceki yıldan daha iyi, güzel ve farklı yaşanması amacıyla gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne tüm hizmet ve projeleri din, dil, ırk, mezhep gözetmeden Silivri’de yaşayan tüm hemşehrilerimizin huzuru ve refahı için gerçekleştirdik. Yaptığımız tüm çalışmalarda, aldığımız tüm kararlarda, hiçbir zaman makam mevki kaygısı gütmedik. Bizler sizlerin huzuruna çıkarken hamaset yapmıyoruz. Emeğimizi, gayretimizi, alın terimizi, çalışmalarımızı ve eserlerimizi anlatıyoruz. Görev süremiz boyunca; 84 park, 42 basketbol sahası, 14 futbol sahası, 3 futbol stadı, 7 aile sağlığı merkezi, 6 sağlık evi, 5 adet 112 acil servisi, 5 kapalı pazar yeri, Engelsiz Yaşam ve Eğitim Merkezi, Millet Bahçesi, 100. Yıl Parkı, Hükümet Konağı, Elginkan Anaokulu, kreşler, Ömer Seyfettin Kütüphanesi, Barış Manço Çocuk Kütüphanesi, etüt merkezleri, öğrencilere burslar, Mübadele Evi, Yeşilçam Evi, Mimarsinan Köprüsü ve Kısa Köprü restorasyonları, köy pazarları, Afet Koordinasyon merkezi gibi birçok eseri ilçemize kazandırdık. Allah’a şükürler olsun ki bu kardeşiniz size verdiği tüm sözleri yerine getirdi. Sizin yüzünüzdeki memnuniyet ifadesi ve mutluluktan aldığımız güç ve destekle, daha güzel bir Silivri için gece gündüz demeden; canla, başla, ayırmadan, aşkla ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki 5 yıllık yeni dönemde de eserlerimizi inşa etmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Törene; Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Konuşmaların ardından Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ve mahalle sakinleri tarafından açılış kurdelesi kesildi. Tören, park ve spor alanının gezilmesiyle sona erdi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN