Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Eczacıları unutmadı

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, 14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü münasebetiyle ilçede faaliyet gösteren eczaneleri ziyaret ederek eczacıların bu özel gününü kutladı. Eczacıların sağlık sistemi içindeki önemine vurgu yapan Balcıoğlu, eczacılara teşekkürlerini iletti.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Başkan Balcıoğlu, eczaneleri tek tek ziyaret ederek, eczacılarla sohbet etti ve onların Dünya Eczacılık Günü'nü kutladı. Ziyaretler sırasında eczacılara çiçek takdim eden Balcıoğlu, "Sağlık sisteminin vazgeçilmez meslek gruplarından olan eczacılarımızın, Dünya Eczacılık Günü kutlu olsun! Eczacılarımız, toplum sağlığının korunmasında kritik bir role sahip. Onların özverili çalışmaları sayesinde, halkımız en kaliteli sağlık hizmetine kavuşuyor," dedi.

ECZACILARIN ROLÜNE DİKKAT ÇEKİLDİ
Başkan Balcıoğlu, eczacıların, hasta bakımında önemli bir yer tuttuğunu ve pandemi sürecinde gösterdikleri üstün çabaların unutulmaması gerektiğini belirtti. Eczacıların, reçete danışmanlığından sağlık bilgilendirmesine kadar geniş bir yelpazede hizmet verdiklerini ifade eden Balcıoğlu, "Eczacılarımız, sadece ilaç sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda toplum sağlığına dair bilinçlendirme çalışmalarıyla da ön plana çıkıyor," şeklinde konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN