Pamuk: Allah bu millete bu coşkuyu yüz yıllarca yaşatsın

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Ekrem Pamuk ' Allah bu millete bu coşkuyu yüz yıllarca yaşatsın' dedi.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Ekrem Pamuk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Pamuk’un mesajı şu şekilde; 

Değerli Silivrili Hemşerililerim,

Bugün, 2100 yıllık devlet geleneğimizin bir devamı olan “Cumhuriyet”imizin 100. Yıldönümü. Kökleri Orta Asya’da bulunan; dalları fiziki olarak Batı’da Avrupa’nın bağrını delen, Kuzey’de Rusya’nın steplerine, Güney’de Sahra Çöllerine uzanan ve yaprakları Dünya’nın dört bir yanında milyonlarca insanın göğsüne değen bu gelenek, yüzyıllardır umut oldu, umut verdi tüm insanlığa. Fakat hepimizin malumu olduğu üzere kolay olmadı, bedeller ödendi. Bugün sahip olduğumuz bu güzel vatanın mayasında fedakârlık var, vazgeçişler, birlik oluşlar, hoşgörüler var. Ve her şeyden önemlisi, atalarımızın kanları, terleri ve gözyaşları var. Fakat yalnız savaş meydanında verilmiş emekler değil bunlar, fikir meyanında verilmiş emekler de var.

Orta Asya’da mücadele eden bacıların, balaların, çerilerin, Sultan Alparslan’ın ardında Anadolu’ya giren Alplerin, Fatih’in komutasında İstanbul’u kuşatan yiğitlerin ve dahi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında ardında dövüşen paşaların, komutasında can vermek için gözlerini dahi kırpmayan askerlerin, cepheye geri destek veren kadınlar ve çocukların yazdığı bir destan bu destan. Ve bizler, bu zaferlerin 100. Yılını şükür ki bu zaferlerin 100. Yılına yaraşır bir lider ile idrak ediyoruz. 

Biliyoruz ve eminiz ki Atatürk’ün işaret ettiği “Muasır Medeniyetler Seviyesi” nin üstüne çıkmak için gecemiz gündüzümüze katılıyor. “Altay” düşmanlarımıza korku salıyor, “Bayraktar” ve “Hürkuş” semalarında süzülüyor bu vatanın, “Yavuz” ve “Barbaros” denizlerinde seyrüsefer eyliyor ve adını sayamadığımız onlarca araç bu emaneti koruyor. Sonra “Demir Ağlar” ile örülüyor memleketin her yanı, Bütün köylerine gidiliyor ve görülüyor artık, “İstikbal” işaret edildiği üzere göklerde aranıyor…

Yüzyıllardır bulunduğu bölgede güven unsuru olan milletimizin daim olacağına dair inancımız tam. Bu vesileyle dünden bugüne bu vatan, bu devlet, bu millet ve bu cumhuriyet adına canlarını feda etmekten geri durmamış tüm büyüklerimize şükranlarımı iletiyorum. Başta bu şerefli günümüzün mimarı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyor Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Daha sonrasında ise Cumhuriyetimizin 100. Yılına damga vuracak projeleri görev süresine sığdırmayı başaran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a müteşekkir olduğumu belirtmek istiyorum.

Cumhuriyet Bayramı’mızın 100. Tekrarı hepimize kutlu olsun. Allah bu millete bu coşkuyu yüz yıllarca yaşatsın
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN