Milletvekili Bölük'ten Silivri ziyareti

AK Parti İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük, Silivri'de meslek kuruluşlarını ziyaret etti.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

AK Parti İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük, Silivri’ye gelerek Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası (SİBESO), Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Yeni Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Beraberinde AK Parti Silivri İlçe Gençlik Kolları Başkanı Utku Kapucu ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte SİBESO başkanı Nuray Koçer, Şoförler Odası Başkanı Recep Akıncı ve Sanayi Sitesi Başkanı Ercan Çalışkan tarafından karşılanan milletvekili Bölük; meslek kuruluşlarının sorunlarını ve talepleri dinleyerek not aldı.
Silivri’ye sıklıkla gelen Seda Gören Bölük, geçtiğimiz Pazar günü de Büyükçavuşlu’da düzenlenen Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin pikniğine katılmıştı.
 

SEDA GÖREN BÖLÜK KİMDİR?

AK Parti İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük, 1983 İstanbul doğumlu… Baba tarafından Erzincan Kemaliye, anne tarafından ise İstanbul Çatalca Yalıköylü.

Lise öğrenimini Saint Benoit Fransız Lisesinde, lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde “Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelik süreci ve Fransa” konulu teziyle Prof. Dr. Beril Dedeoğlu’nun danışmanlığında tamamladı. Lisans eğitiminin bir kısmını Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında Fransa’nın Lille şehrinde, Siyasal Bilimler Enstitüsünde; Yüksek Lisansını ise Avrupa Komisyonu Jean Monnet programı bursiyeri olarak Strasbourg Robert Schuman Üniversitesi Siyasal Bilimler Enstitüsünde, Avrupa Politikaları bölümünde “Ak Parti’nin AB Politikası ve Dış Politika Ekibi incelemesi” konulu teziyle bitirdi.

Halen İstanbul Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi lisans programına uzaktan öğrenim yoluyla devam ediyor.

Üniversite yıllarında ulusal ve uluslararası birçok münazara turnuvasına katıldı, Galatasaray Üniversitesi Avrupa Birliği ve Ortadoğu sertifika programlarını gerçekleştirdi. Halen devam eden ve yurtdışından gelen öğrencilerin katılımıyla düzenlenmekte olan Model Avrupa Birliği konferansının (Euroforum) 2005 yılı başkanlığını yürütüyor.

Siyasi hayatına 2009 yerel seçimlerinde Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi olarak başladı. 2009 Nisan ayı itibariyle 2014 Mart ayına kadar Belediye daimi encümen üyesi olarak görevlendirildi ayrıca yine aynı belediyede sosyal politikalar danışmanlığı yaptı.

2009 ve 2011 yılları arasında AK Parti Esenyurt İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı.

2015 Aralık ayında yapılan kongrede Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyeliğine seçilerek Sosyal Politikalar, Dış İlişkiler, Ar-Ge ve Teşkilat Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulundu. Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı döneminde görevlendirmeyle Çin ve sonrasında ICAAP programı sebebiyle Pakistan’da Uluslararası Göç ve Mülteciler konulu konferansa da katılım gösterdi. 2016 Eylül ayında Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görevlendirildi. 2017 Eylül-2018 Ağustos tarihleri arasında Dış İlişkiler Başkanı olarak Kadın Kolları Merkez Karar Yürütme Kurulu'nda yer aldı. Dış İlişkiler Başkanlığı döneminde Almanya’da 2018 Genel Seçim çalışmalarında bulundu. Aynı dönemlerde Güneydoğu Anadolu koordinatörü olarak, sonrasında ise Marmara koordinatörü olarak teşkilat çalışmalarına katkı sundu.

2018 Ağustos ayında Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi'nde tekrar Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyeliğine seçildi. 2018 Eylül ayından 6. Olağan kongrenin gerçekleştiği 8 Mart 2021 tarihine kadar ise Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı olarak görev yaptı.

2015 yılı içerisinde İlaç, Eczacılık, Sağlık, Bilim ve Teknolojileri (İVEK) vakfının kuruluş çalışmalarında buldu, Kemaliye Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyet kurulu üyeliği yaptı.

Evli olan Seda Gören Bölük, çok iyi derecede Fransızca ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

   

Süper Silivri/Cem Güner

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN