Mart ayı meclisi 2. birleşimi Cuma günü

Silivri Belediye Meclisi'nin Mart Ayı Meclis Toplantısının 2. Birleşiminin 1. Oturumu, 08 Mart 2024 Cuma günü saat 10.30 'da gerçekleştirilecek.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Silivri Belediye Meclisi'nin 08.03.2024 Cuma tarihine rastlayan Mart Ayı Toplantısının 2. Birleşiminin 1. Oturumu, saat 10.30’da Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek. Meclis toplantısında görüşülecek gündem maddeleri şu şekilde;

G Ü N D E M :

1 - Mülkiyeti belediyemize ait Silivri, Alibey Mahallesi 5780 ada 11 parsel sayılı taşınmazın vergi borcuna karşılık Maliye Bakanlığına devrinin yapılarak mahsuplaşılması ile ilgili Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

2 - Mülkiyeti belediyemize ait Silivri, Alibey Mahallesi, 5808 ada, 59 parsel sayılı taşınmazın vergi borcuna karşılık Maliye Bakanlığına devrinin yapılarak mahsuplaşılması ile ilgili Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi. 

3 -Mülkiyeti belediyemize ait Silivri, Çanta Sancaktepe Mahallesi, 245 ada, 5 parsel sayılı taşınmazın vergi borcuna karşılık Maliye Bakanlığına devrinin yapılarak mahsuplaşılması ile ilgili Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

4 - Mülkiyeti belediyemize ait Silivri, Selimpaşa Mahallesi, 966 ada, 8 parsel sayılı taşınmazda “5 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi”nin Bağışçı tarafından isim verilmek şartı ve bağış yolu ile yapılmasına ilişkin şartları belirtir protokolun tanzimi ve imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

5 - Mülkiyeti belediyemize ait Silivri,  Selimpaşa Mahallesi, 734 ada 1 parsel ile 680 ada 1 parsellerin tamamının irtifak hakkı tesisinin TEDAŞ Genel Müdürlüğü adına yapılması ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

6 - Mülkiyeti belediyemize ait Silivri, Yeni Mahalle 1632 ada 1 parsel sayılı taşınmazda Afet Koordinasyon merkezi inşaatının yapımı ile ilgili İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) ile Belediye Başkanlığımız arasında protokol tanzimi ve imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

7 - Silivri İlçesi, Fatih Mahallesi, 175 ada 17 parselin doğusunda kalan alanın ihdas edilerek, Silivri Belediyesi adına tescil edilmesi ve ilgilisi adına satışının yapılması ile ilgili Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

8 - WKF Karate Dünya Gençlik Ligi şampiyonasında Genç Bayanlar Dünya 3’ncüsü olan İlçemiz sınırları içerisinde ikamet eden Milli Sporculardan Zehra DİNÇER’in ödüllendirilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

9 - İlçemizdeki isimsiz parkların isimlendirilmesi ile ilgili İsim Tespit Komisyonu raporunun görüşülmesi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN