Kaymakam Tolga Toğan: Cumhuriyemizin 100. Yılı Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Silivri Kaymakamı Tolga Toğan 'Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıldönümünü milletçe haklı gurur, ilk günkü coşku ve mutluluk içinde kutladığımız bu anlamlı günde, öncelikle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum 'dedi.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kaynakam Toğan’ın mesajı şu şekilde; 

Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıldönümünü milletçe haklı gurur, ilk günkü coşku ve mutluluk içinde kutladığımız bu anlamlı günde, öncelikle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Milletimiz vatan toprakları üzerinde oynanan iç ve dış tehditlere karşı omuz omuza vermiş, tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşını başlatarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkmış ve 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Bir Milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin adı olan Cumhuriyet, milli egemenlik çatısı altında; ırk, din, dil ve cemiyet farkı gözetmeksizin herkesi demokrasi çizgisinde buluşturan, milletin kendi egemenliğini kullandığı devlet yapısı, kardeşlik üzerine inşa edilmiş bir ortak değerler bütünü, kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kendinde toplayan bir yönetim biçimidir.

 Gençler!; Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ifade ettiği üzere “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” sözlerinden yola çıkarak, bizler de vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını feda edenleri daima hatırlamalı, Cumhuriyet’in sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde ülkemizi eğitimden sağlığa, insan haklarından sanayileşmeye, demokratikleşmeden ekonomiye her alanda geliştirerek dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürümeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, üzerinde yaşadığımız toprakları kanlarıyla vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor ve tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN