Festivaller İlçesi Çatalca

Başkan Mesut Üner döneminde bitmek tükenmek bilmeyen kusursuz kültür, sanat ve spor organizasyonlarıyla sadece bölgemizin değil, tüm İstanbul'un dikkatini üzerine çekmeye başlayan Çatalca'da geçtiğimiz hafta kültür, sanat ve spor etkinlikleriyle yoğun bir keyifli bir hafta yaşandı.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Millet Bahçesi’nde yaz etkinlikleri durmaksızın devam eden ilçede, Türkiye’nin dört bir yanından ilçeye gelen spor severlerin katılımı ve dualı çayırların marka ismi güreşçilerle Nakkaş’lı Eyüp Pehlivan Güreşleri heyecanı yaşandı. Çatalca’da böylesine yoğun bir hafta Pazar günü gerçekleşen ‘’Çanakça Keşkek Festivali’’ etkinliğiyle son buldu.

‘’Çanakça Keşkek Festivali’’ etkinliğine ilçe ve bölge halkı oldukça yoğun bir katılım sağladı. Başkan Mesut Üner, festivalin kusursuz olması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığı gözlendi. Festival etkinliği boyunca; animasyon gösterileri, ödüllü yarışmalar, çocuk oyun grupları, yüz boyama, maskotlar, mısır-keşkek ikramı ve halk oyunları gösterileri gerçekleşti. Böylesine keyifli bir festival gününde ‘’Rumeli Orhan – Kemal’’ ve ‘’Mehmet Şerif Aydın’’ muhteşem sahne performansıyla katılımcılara unutulmaz eğlenceli anlar yaşattılar. Başkan Mesut Üner, ‘’Çanakça Keşkek Festivali’’ etkinlik alanına geldiğinde halkın kendisine yoğun ilgi gösterdiği, halkın günün anısına fotoğraflar çektirdiği ve bu yoğun halkın samimi ilgisi karşısında Başkan Mesut Üner’in oldukça duygusal anlar yaşadığı gözlendi.

BAŞKAN ÜNER: ESERLERİMİZİN VAATLERİMİZİ GEÇTİĞİNİ GÖRMEK BİZLERİ MUTLU EDİYOR 

‘’Çanakça Keşkek Festivali’’ etkinliği sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Mesut Üner; ‘’Görev süremizden yaklaşık dört buçuk yılın geçtiği günlerde geriye dönüp baktığımızda eserlerimizin vaatlerimizi geçtiğini görmek bizleri oldukça mutlu ediyor. Bir tarafta ilçemiz cumhuriyet tarihine geçen hizmetler, diğer tarafta ise kusursuz kültür sanat etkinlikleri ve tüm bunların sonunda eskiden ilçe halkımız yazları vakit geçirmek için ilçemiz dışına çıkarken şimdi ilçemiz dışından etkinliklerimize yoğun katılım almaya başladığımızı gözlemliyoruz. Bu durum bizleri oldukça mutlu ediyor. Bugünde Çanakça Keşkek Festivalimizde katılımcıların neşesine ve eğlencesine şahit olmak oldukça sevindirici oldu bizler için. Etkinliklerimizi sadece Çatalca merkezimizde değil, ilçemiz genelinde organize etmeye başladık. Çanakça Keşkek Festivalimizde bu düşünceyle hareket ettiğimiz etkinliklerimizden biri oldu. Yoğun katılım için çok teşekkür ederim. Daha nice etkinliklerde buluşmak umuduyla kalın sağlıcakla.’’ dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN