Canlı hayvan pazarı alıcı ile satıcıyı modern bir ortamda buluşturuyor

Silivri Belediyesi Canlı Hayvan Pazarında Kurban Bayramı yoğunluğu yaşanıyor. Alıcı ve satıcıların modern, güvenilir ve hijyenik ortamda bir araya geldiği Canlı Hayvan Pazarında, bayram nedeniyle kurban kesim hizmeti de verilecek.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın seçim vaatlerinden birisi olan ve İstanbul’da belediye eliyle yapılmış ilk canlı hayvan pazarı özelliği taşıyan Silivri Belediyesi Canlı Hayvan Pazarında, Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı. Yetiştiriciler modern bir tesiste satış yapma imkânı bulurken, kurban alıcıları da güvenli bir şekilde, gönül rahatlığıyla kurbanlarını satın alabiliyor.

Silivri Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı, bazı bölgelerde kontrolsüz ve dağınık halde yapılan hayvan satışlarının düzenli ve kontrollü halde ilerlemesini sağlıyor. Kurban bayramlarında istenmeyen görüntülerin meydana gelmesi engelleniyor, çevre kirliliğinin önüne geçiliyor, denetlenebilir ve güvenli bir pazar ortamı oluşturuluyor.

Diğer yandan pazarda oluşturulan kesim alanında ise İslami usullere uygun ve hijyenik bir şekilde kurban kesimleri de yapılabiliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN