Başkan Yılmaz: Gözümüz kulağımız her zaman sizlerle oldu

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, iftar programları kapsamında Çanta Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlarla bir araya geldi. Programda konuşan Başkan Yılmaz, 'Silivri Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca gönül sofralarımızla, iftar sofralarımızla, sahur sofralarımızla ve gıda yardımlarımızla kimin nerede, neye ihtiyacı varsa karşıladık' dedi.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçede geleneksel hale gelen iftar programları kapsamında Silivrili vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Ramazan ayı dolayısıyla Çanta Mahallesi Mostarpark Sosyal Tesislerinde kurulan gönül sofralarında hep birlikte oruçlar açılarak dualar edildi. İftar programının ardından Çanta Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarla buluşan Başkan Yılmaz programda, belediye tarafından Çanta’da yapılan hizmetler, çalışmalar ve yeni projeler hakkında bilgi verdi. İftar programına; Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, Çanta Balaban Mahalle Muhtarı Hasan Susulu, Çanta Sancaktepe Mahalle Muhtarı Hayri Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN YILMAZ: “SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZI HERKESE GÖSTERDİK”
İftar programında bir konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Peygamber Efendimizin, ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ sözünü kendimize ilke edinerek hep ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk. Silivri Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca gönül sofralarımızla, iftar sofralarımızla, sahur sofralarımızla ve gıda yardımlarımızla kimin nerede, neye ihtiyacı varsa karşıladık. Silivri Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışını herkese gösterdik. Çanta Mahallesi’nde Atatürk Parkı’ndan tutun da spor tesisleri, parklar, asfalt, bordür ve kaldırım çalışmalarıyla Çanta’nın bütün problemlerini çözdük. Silivri Belediyesi olarak Çanta Mahallesi’ndeki hizmetlerimize aralıksız devam edeceğiz. Yeni dönemde Çağdaşkent’te Millet Bahçesi ve Çanta merkezde içerisinde; kütüphane, etüt merkezi, bilgisayar salonu, spor salonu ve çocuk kreşi yer alan Mahalle Evini Atatürk Parkının hemen yanı başında yapacağız. Kadınlarımız mahalle evinde kurslarına devam ederken çocukları bakım evinde vakit geçirecek. Gençlerimiz bilgisayar odaları ve kütüphanelerde derslerini yapacaklar. Burada spor tesislerimizi daha önce yapmıştık. Buna ek olarak Çanta’da amatör maçların oynanacağı bir futbol stadını da inşa edeceğiz. Yine mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın etkinliklerini ve düğünlerini yapabilecekleri ücretsiz düğün salonumuzu da Çanta’ya kazandıracağız. Hayata geçireceğimiz projeler şimdiden hayırlı uğurlu olsun. İhtiyaçlar oldukça Silivri Belediyesinin gözü ve kulağı hep vatandaşlarda olacak. Bu kardeşiniz 5 yıl boyunca hiç sizden ayrılmadı. Sürekli olarak şantiyede, okulda, bahçede ve tarlada olduk. Önümüzdeki 5 yıl boyunca da sizlerin hayallerinde, umutlarında, dertlerinde ve kederlerinde olmaya devam edeceğim” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN