Başkan Yılmaz gönüllere dokunuyor

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri'de yaşayan Karslılar, Bulgaristan Göçmenleri ve Gümüşhaneliler ile bir araya geldi. Ziyaretlerde konuşan Başkan Yılmaz, 'Silivri Belediyesi olarak her zaman garibin, düşkünün, ihtiyaç sahibinin, darda, zorda ve yolda kalanın önünde eğildik' dedi.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri’de faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri üyeleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. İlk olarak Yeni Mahalle’de Silivri Kars Sarıkamış Güllüce Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği ziyaret eden Başkan Yılmaz, Dernek Başkanı Mehmet Erden, yönetimi ve dernek üyeleriyle buluştu. Ardından Alibey Mahallesi’nde Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret eden Başkan Volkan Yılmaz, Dernek Başkanı Ercan Çalışkan, yönetimi ve dernek üyeleriyle sohbet etti. Son olarak Alibey Mahallesi’nde Silivri Gümüşhane Kelkitliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret eden Başkan Yılmaz, Dernek Başkanı Necmettin Pala, yönetimi ve dernek üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Volkan Yılmaz programlarda birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verdi. 

ERDEN: “ZİYARETLERİ İÇİN BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜRLER” 
Silivri Kars Sarıkamış Güllüce Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Erden, “Öncelikle böyle bir toplantıyla bir araya geldiğimiz için çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bizlere vakit ayırıp ziyaret eden Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a çok teşekkür ederim” dedi.

ÇALIŞKAN: “BAŞKANIMIZ BİZLERE ÇOK BÜYÜK DESTEKLER VERDİ”
Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ercan Çalışkan, “Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’la 5 yıl boyunca uyumlu bir şekilde çalıştık. Başkanımıza ne talep götürdüysek, bizleri hiçbir zaman kırmadı. Dernek olarak gerçekleştirdiğimiz piknik, şenlik ve göç belgeseli gibi etkinliklerimizde bizlere çok büyük destekler verdi. Bu nedenle huzurlarınızda kendisine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Silivri’mizin neresine giderseniz gidin yapılan çalışmaları görürsünüz. Silivri’de yapılan çalışmaları ve hizmetlerden dolayı da kendisine ayrıca teşekkür ediyoruz. Yeni dönemde kendisine başarılar diliyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN YILMAZ: “NEREDE BİR MAZLUM VARSA ONA YUNUS OLDUK”
Ziyaretlerde bir konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “5 yıldır bu şehre ve şehirde yaşayan vatandaşlarımıza hizmetkâr olduk. Silivri Belediyesi olarak her zaman garibin, düşkünün, ihtiyaç sahibinin, darda, zorda ve yolda kalanın önünde eğildik. Silivri Belediyesinde hiç olmadığı kadar şeffaf bir sistem oluşturduk. Haram ve helalin birbirinden ayrıldığı, kimseye iltimas geçilmediği, kimseye yönlendirme yapılmadığı ve çalışkanlığı olan herkesin işini tıkır tıkır yürüttüğü bir belediye sistematiğini oluşturduk. Geride bıraktığımız 5 yılda olduğu gibi önümüzdeki 5 yıl boyunca da şeffaf olmaya devam edeceğiz. Ahlaklı, dürüst ve faziletli bir şekilde belediyeyi yönetmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“KAMPLAŞTIRAN VE KUTUPLAŞTIRAN SİYASET ANLAYIŞINDAN VAZGEÇMEMİZ GEREKİYOR”
Parti rozeti takmadığıyla ilgili kendisini eleştirenlere yanıt veren Başkan Yılmaz, “Bizi eleştirmeye kelime bulamayanlar garip bir şekilde bizi eleştirir oldular. Hırsız, arsız, iş yapmıyor, çalışmıyor ve eser üretmiyor diyemiyorlar da ‘Volkan Yılmaz’ın yakasında parti rozeti yok, broşürlerinde ve afişlerinde parti amblemi yok’ diyorlar. Esasında eleştiri yaptıklarını düşünerek bizlere iltifat ediyorlar. Bunu söyleyen de bir partinin genel başkanıdır. Ben bu konuya basın önünde cevap vermeyi uygun bulmadım. Cumhuriyeti kuran bir partinin genel başkanının miting alanlarında bizi bu şekilde eleştirmesinin bize bir şey kaybettirmeyeceğini, aksine kazandıracağını biliyordum. Şu an kendi adayı ortaya çıkıp, ‘Ben tüm Silivri’nin Belediye Başkanı olacağım, herkesle kucaklaşacağım, kimseyi birbirinden ayırmayacağım’ diyor. Bu söylemleri biz zaten Silivri’de 5 yıldır uygulamaya geçirdik. Silivri Belediye Başkanı olduğumda parti rozetimi yakamdan çıkardım. Silivri’de her zaman herkesin belediye başkanı oldum. 5 yıl içerisinde öyle bir yönetim anlayışı sergilemişiz ki en sert rakibimiz bile sadece parti rozetimizin olmadığını eleştirir olmuş. Bizim derdimiz vatandaşlarımızı partisine göre veya birçok özelliğine ayrıştırmak değildir. Bilakis biz ‘Silivri'nin bir problemi, derdi varsa ve o dert ortada duruyorsa bir masa etrafında bu problemin çözümü için yan yana geleceğiz. Yan yana gelmesi mümkün olmayan insanların el ele tutuştuğunu sizler de göreceksiniz’ demiştik. Örneğin geçen günlerde belediye binasının açılışını yaptık. Benden önce görev yapan belediye başkanlarına bir davetiye gönderdik. Belediye başkanlarımız nezaket gösterirdiler ve o toplantıya iştirak ettiler. Geçmiş dönem 3 tane belediye başkanıyla beraber açılış için kurdele kestik. Bundan daha güzel bir fotoğraf olabilir mi? Ben onlardan rahatsız olmuyorum onlar da benden rahatsız olmuyor. Silivri’de bu fotoğraftan kime ne zarar gelir? Onun için bu sığ çekişmelerden, kamplaştıran ve kutuplaştıran siyaset anlayışından vazgeçmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

“CUMHUR İTTİFAKI KUTLU BİR İTTİFAKTIR”
Cumhur İttifakı paydaşı olarak Murat Kurum’a destek isteyen Başkan Volkan Yılmaz, “Cumhur İttifakı bir pazarlıkla kurulmamıştır. İçerisinde; milletvekilliği, para, pul, makam, mevki ve koltuk gibi unsurları barındırmamıştır. İçerisinde; mukaddesatımızın, milli değerlerimizin, bütünlüğümüzün, kutsallarımızın, vatanın, milletin, devletin ve ezanın yer aldığı kutlu bir ittifaktır. Terör örgütleriyle mücadele edilmesi, sınır ötesindeki operasyonlarının olabilmesi ve tek vatan evladının tırnağının kanamaması için Cumhur İttifakı’nın kutlu yürüyüşüne devam etmesi lazımdır. Cumhur İttifakı’nın güçlü yol yürüyebilmesi için de yerel yönetimlerdeki başarıyla desteklenmesi lazımdır. İstanbul bize göre bir dünya başkentidir. Sanatın, kültürün, sporun, iş hayatının ve siyasetin de amiral gemisidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul ilçe belediyeleri herkesin gözü önünde olan yerlerdir. 5 yıldır CHP’li bir Belediye Başkanı tarafından yönetilen İBB var. Bu 5 yıl vatandaşın hayatında negatif olaylara sebep oldu. İstanbul’daki vatandaşlarımıza göre biz bu sorunları daha minimal yaşıyoruz. 5 yıllık süre boyunca İstanbul’da, İstanbul'un problemleri konuşulmadı. İstanbul’un problemlerini çözme adına idare konulmadı. İBB, AK Parti döneminde kurulan düzeni, ihtişamı ve mirası yedi. Bu mirası tüketti ve şu an bütün iştiraklerinde sıkıntılar var. Maaşların gecikmeli ödenmesinden tutun da hizmetlerin sürdürülebilmesi konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bu sorunlar İSKİ’de yaşanıyor. İETT’de yaşanıyor. Metrobüslerin haline hep beraber görüyoruz. Bana 5 yıl önceki projelerimi sorduklarında tıkır tıkır cevap veriyorum. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise 5 yıl önceki projelerini hatırlamadığını söylüyor. Sen İstanbul'a verdiğin sözü hatırlayamıyorsan bu senin ayıbındır. İstanbul'da verdiğin sözü hatırlayacaksın. İstanbullu vatandaşlarımıza verdiğin sözü tutacaksın. İstanbul gibi bir şehirde vatandaşın size verdiği oyun sorumluluğunu taşımak zorundasınız. İstanbul ne zaman başkanına ihtiyaç duysa başkan ortada yoktu. Onun için İstanbul’un kutlu fetih ruhunu içselleştirememiş bir belediye başkanı ve yönetimi tarafından yönetilmesi İstanbul'a büyük bir külfettir. Bu külfeti demokratik yollarla ortadan kaldırmak için 31 Mart'ta; İstanbul'a yakışan, İstanbul'u hisseden, İstanbul'u anlayan, İstanbul’la yatıp İstanbul’la kalkan ve tek derdi İstanbul'a hizmet olan bir belediye başkanıyla İstanbul’u tanıştırmak ve İstanbul’u Muradına erdirmek bizlere düşüyor. Murat Kurum İBB’de göreve geldiğinde Silivri’de her şey daha farklı olacak. İBB ile yapacağımız o kadar güzel projeler var ki hepsini bir bir yapmak için Murat Kurum’la el ele tutuşacağız” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN