Başkan Balcıpğlu: Denizlerimizi korumak, geleceğimize sahip çıkmak demektir

Silivri Belediyesi, Marmara Denizi Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte deniz kirliliğine dikkat çekti. Etkinlikte dalgıçlar denizden çıkardıkları atıklarla kirliliğin boyutlarını gözler önüne serdi.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Etkinlikte denizden araba lastiği, sandalye, teneke kutular, kasalar, hortumlar ve şişeler gibi çeşitli atıklar çıkarıldı.

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, denizden çıkarılan atıklarla ilgili yaptığı konuşmada, "Topraklarımız kadar değerli bir denizimiz var. Bunları gördükten sonra inanın içim acıyor. Lütfen denizlerimizi koruyalım, denizlerimize sahip çıkalım. Bu farkındalığı hepimiz yaratmalıyız" diyerek halkı deniz temizliği konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI SÜRECEK

Silivri Belediyesi olarak Marmara Denizi'nin korunması ve temiz tutulması için vatandaşları bilinçlendirme çalışmalarına devam edeceklerini belirten Başkan Balcıoğlu, "Denizlerimizi korumak, geleceğimize sahip çıkmak demektir. Bu bilinçle hareket ederek, çocuklarımıza ve gençlerimize temiz bir çevre bırakmak için çalışmalıyız" dedi.

VATANDAŞIN MİZAHİ TEPKİSİ

Etkinlikte bir vatandaş, denizden çıkarılan sandalyeyi ve diğer atıkları mizahi bir dille eleştirerek, "Sandalyeye balıkları oturtmak için atmışlar, araba tekerleğini attılar ki arabayı da atacaklar. Bütün suç balıkların ki böyle kirli bir denizde yüzdükleri için" diyerek denizlerin kirletilmesine dikkat çekti.

Etkinliğe katılan dalgıçlardan Esra Güçyeter ise, "Denizin dibini çok kirletmişiz, çok kötüydü. Balçıktı tamamen, simsiyah. Böyle bir manzarayla karşılaşmadım, çok üzgünüm. Umarım bundan ders çıkartırlar ve temiz tutmaya çalışırlar" diyerek denizin durumunu dile getirdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN