Balcıoğlu, Engelsiz Yaşam ve Eğitim Merkezini ziyaret etti

CHP'nin Silivri Belediye Başkan Adayı Bora Balcıoğlu, seçim kampanyası kapsamında Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Burada engelli ve yaşlı vatandaşlarla bir araya gelen Balcıoğlu, onların toplumsal hayata entegrasyonunu destekleyecek projeleri ve engelsiz bir Silivri yaratma hedefini vurguladı.

PAYLAŞ
Silivri Özel Haber - Fatma Sarıbıyık Yıldırım

"Engelli ve yaşlı hemşehrilerimizin haklarını güvence altına alacağız" diyen Balcıoğlu, engelli bireylerin yaşadığı zorlukları dinledi ve toplumda herkes için daha adil ve erişilebilir bir yaşam alanı yaratmayı amaçladıklarını belirtti. Özellikle 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'ne dikkat çekerek, farklılıkların toplum için bir zenginlik olduğunu ve her bireyin eşit haklara sahip olduğunu vurguladı.

Atatürk'ün izinde ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin sosyal belediyecilik anlayışıyla yola çıktıklarını vurgulayan Balcıoğlu, "Bizim herkese gözümüz ve gönlümüz açık. Engelli dostlarımızın, yaşlılarımızın, emeklilerimizin; sosyalleşemeyen, spor yapamayan ve kötü alışkanlıkların etkisinde kalan gençlerimizin her birinin farkındayız ve her birine yönelik projelerimizle, Silivri'de herkes için kapsayıcı ve engelsiz bir yaşam alanı yaratmayı hedefliyoruz," dedi. Balcıoğlu'nun bu sözleri, Silivri'de yaşayan tüm bireyler için daha adil ve erişilebilir bir toplum yaratma konusundaki kararlılığını gösteriyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN