Hatay'da kurulan çadır köyler için 22. tır yola çıktı

Silivri Kaymakamlığı ve Silivri Belediyesi iş birliğiyle Hatay'ın 3 ilçesinde kurulan çadır köylere, içerisinde çocuk kitapları, oyuncaklar, gıda, giyim, ısınma, temel ve sosyal ihtiyaç malzemeleri bulunan 3 tır daha yola çıktı. Belen, Kumlu ve Defne ilçelerindeki çadır köyler için şu ana kadar toplam 22 tır ihtiyaç malzemesi gönderildi. Çalışmaları bizzat yerinde takip eden Başkan Yılmaz, 'Depremin olumsuz etkilediği vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam edeceğiz.' dedi.

PAYLAŞ

“Asrın Felaketi” olarak değerlendirilen ve 10 ili etkileyen iki büyük depremin ardından Silivri, bölgedeki yaraların sarılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Silivri Kaymakamlığı ve Silivri Belediyesi iş birliğiyle Hatay’ın Belen, Defne ve Kumlu ilçelerinde kurulan çadır köyler için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Çadır köylere ulaştırılmak üzere içerisinde; 12 adet seyyar tuvalet, gıda malzemesi, hijyen malzemesi, soba, battaniye, un, oyuncak, jeneratör, bayan ve erkek iç çamaşırı, elektrikli ısıtıcı, çocuk kütüphanesi için kitap, sıvı yağ, elektrikli mutfak eşyaları, tüp, medikal malzeme, temizlik malzemesi, oyuncak, giyim malzemesi, yetişkin ve çocuk ayakkabıları bulunan 3 tır dolusu malzeme Silivri’den yola çıktı. Böylelikle şu ana kadar 22 tır yardım malzemesi gönderilmiş oldu. Çalışmalar tamamlandığında Hatay’ın 3 ilçesinde içerisinde; mobil yemekhaneleri, duşları, tuvaletleri, revirleri, çocuk kütüphaneleri ve sosyal tesisleri bulunan ve yaklaşık 3.500 depremzedenin konaklayabileceği çadır köyler tam teşekküllü olarak hizmet vermiş olacak. 

“DEPREMZEDELERİMİZİN YARALARINI SARMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çalışmaları bizzat takip eden Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Daha önce açıkladığımız gibi Hatay’ın 3 ilçesinde imkânlarımız dahilinde Silivri Kaymakamlığımızla birlikte çadır köyler kuruyoruz. Bugün de içerisinde temel ihtiyaç malzemeleri ve çeşitli yardım malzemeleri bulunan 3 tırımızı daha Hatay’a yolluyoruz. Ben, başlattığımız bu gönül kampanyasına destek veren tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Depremin olumsuz etkilediği vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam edeceğiz.” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN