Gönül sofralarında oruçlar hep birlikte açılıyor

Hafta sonu iftarlarını Ortaköy, Kavaklı ve Değirmenköy kapalı pazar yerlerinde Silivrililer ile birlikte yapan Başkan Yılmaz, 'Yardımlaşmayı, dayanışmayı ve hayır hasenatı ihmal etmeyelim. Garibi, gurebayı, yetimi ve düşkünü kollamayı önceleyelim.' dedi.

PAYLAŞ

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, hafta sonu iftarlarını vatandaşlarla birlikte yaptı. Silivri Belediyesi tarafından Ortaköy Kapalı Pazar Yeri, Kavaklı Pazar Yeri ve Değirmenköy Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen iftar programlarına katılan Başkan Yılmaz, orucunu Silivrililer ile birlikte açtı. Katılımın oldukça yoğun olduğu iftar programlarına; siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

YILMAZ: “YARDIMLAŞMAYI VE DAYANIŞMAYI İHMAL ETMEYELİM”

İftar programlarında konuşan Başkan Yılmaz, “Öncelikle bu gönül sofralarımızı, Halil İbrahim sofralarımızı şenlendiren ve iftarını bizimle açan bütün hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. 11 ili sarsan ve büyük yıkımlara, can kayıplarına neden olan depremin gölgesinde bir Ramazan ayını idrak ediyoruz. Türk milleti her zamanki gibi büyüklüğünü, yardımseverliğini göstererek oradaki yaraları hızla sarıyor. Hükümetimiz, yerel yönetimlerimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bölgede çok hızlı aksiyon alarak depremin izlerini silmeye devam ediyor. Ben hepinizin Ramazan ayı boyunca tutacağınız oruçların ve yapacağınız ibadetlerin kabul görmesini temenni ediyorum. Ama her şeyden önemlisi yardımlaşmayı, dayanışmayı ve hayır hasenatı ihmal etmeyelim. Garibi, gurebayı, yetimi ve düşkünü kollamayı önceleyelim. Allah hepimizi hayır hasenat sahibi olanlardan eylesin.” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN